Jakie buty nosić do lnianych spodni?

Środa, 29 Marzec 2023
Len to doskonały materiał na upalne dni, trzeba jednak wiedzieć jak i z czym go nosić. Męska elegancja to zbiór niewielu niezbyt skomplikowanych zasad, jednak wartych przestrzegania, jeśli zależy nam na wizerunku. Oto garść porad dotyczących noszenia obuwia do lnianych spodni, których stosowanie będzie bardzo dobrym pomysłem.

Len i jego zalety

Wysokie temperatury w ciągu letnich miesięcy zdaniem wielu nie sprzyjają elegancji. Jednak takie przekonanie jest tylko pozornie prawdziwe, ponieważ wystarczy postawić na odpowiednie materiały, a nawet wyjście z domu w koszuli i marynarce nie będzie problemem. Materiałem idealnym na ten okres jest len, który co prawda bardzo szybko się gniecie, jednak jest to w tym wypadku cecha pozytywna, która nadaje mu swojej własnej specyfiki. A do zalet lnu bez wątpienia należy jego lekkość i przewiewność, dlatego spodnie lniane to idealny wybór na słoneczne dni. 

Nieformalna elegancja

Lniane spodnie wymagają odpowiednich dodatków. Trzeba zaznaczyć, że jest to element garderoby w modowej hierarchii należący zdecydowanie do tych bardziej nieformalnych. Nieformalny nie znaczy jednak pozbawiony elegancji, a co najwyżej nie nadający się do noszenia przy ważniejszych uroczystościach. Natomiast zarówno wakacyjne spacery po promenadzie, jak i dzień pracy w upalnych miesiącach jak najbardziej mogą stanowić okazję do założenia takich spodni. Wykluczyć oczywiście musimy inne dodatki klasyfikowane jako formalne, dlatego definitywnie odpadają również buty w kolorze czarnym. 

Jakie buty do lnianych spodni?

Jeśli nie czerń, to co? Oczywiście podstawowym wyborem będą skórzane buty w odcieniach brązu, zatem wszelkie obuwie typu derby, monki itp. w tym kolorze jak najbardziej będą dobrym wyborem. Możemy również postawić na loafersy, znane nam bardziej jako mokasyny - to idealne rozwiązanie do letnich stylizacji, dlatego nie może ich zabraknąć w tym zestawieniu. Poza pracą z powodzeniem sprawdzą się nawet zwykłe tenisówki, albo espadryle. Zwłaszcza te ostatnie pozwolą nam w pełni cieszyć się wygodą i przewiewnością wybranych przez nas elementów garderoby. 

Kilka dobrych rad

Powyżej przedstawione informacje to elementarne zasady jakie trzeba znać. Połączenie bardzo formalnych, czarnych butów z dość swobodnym elementem stroju, jakim są lniane spodnie będzie poważnym faux pas. Nie trzeba być ekspertem od męskiej elegancji, po prostu niekompatybilność takiej stylizacji będzie się bardzo wyraźnie rzucać w oczy, dlatego unikajmy jej jak ognia. Warto mieć także choćby podstawowe wyczucie estetyki i pamiętać, że nie wszystkie kolory dobrze się ze sobą komponują. Wybierając buty skórzane stawiajmy raczej na te jaśniejsze odcienie, które nie będą przesadnie kontrastowały z kolorystyką spodni. W sytuacjach typowo wypoczynkowych, na plaży lub nawet podczas wypoczynku w przydomowym ogrodzie z powodzeniem możemy postawić na sandały - oczywiście nie zakładamy wtedy skarpet, zależy nam na pełnej przewiewności.

Jak wspomnieliśmy na początku, męska elegancja to bardzo prosty zbiór zasad. Dzięki ich przestrzeganiu możemy korzystnie wpłynąć na swój wizerunek, a umiejąc łączyć odpowiednie elementy garderoby doskonale wpasujemy się w upalne dni, ubierając się w przewiewne materiały, które nawet największy upał uczynią znośnym.