Żel, pasta czy guma – co wybrać do stylizacji włosów?

Środa, 13 Wrzesień 2023
Stylizacja włosów to nie lada gratka dla kobiet szukających skutecznych kosmetyków, które zarazem nie zniszczyłyby delikatnej struktury włosa. Na rynku znajdziemy wiele produktów do stylizacji fryzury, zatem przyjrzyjmy się kilku z nim. Na celowniku znajdą się żel, pasta i guma.

Żele do włosów

Żele do włosów są znanymi od lat i wciąż chętnie stosowanymi produktami do stylizacji fryzury. Przypadną do gustu posiadaczką krótkich włosów. Za jego pomocą można łatwo i szybko uzyskać efekt ulizanych włosów, utrwalają bowiem fryzurę i pozwalają zapanować nad włosami. Trzeba pamiętać, że na rynku znajdziemy zarówno delikatne żele, jak i te mocniejsze i to od naszych bieżących potrzeb zależeć będzie, jak mocnego produktu do stylizacji potrzebujemy. Żele do stylizacji stosujemy na mokre włosy, po ich umyciu i oczywiście po zaaplikowaniu odżywki, poprzez nałożenie produktu na całą długość pasm i wciśnięciu go w nie. Dużą rolę odgrywa woda. Stylizację wykonujemy bowiem na mokrych włosach.

Pasta do włosów

Pasta od żelu różni się tym, że prócz właściwości utrwalających fryzurę, posiada szereg innych zalet, przede wszystkim modeluje. Co więcej, nadaje się do włosów zarówno krótkich, jak i długich. Pozwala na uzyskanie dwojakich efektów: wygładzenia oraz nabłyszczenia. W zależności od ilości produktu możemy sprawić, by nasze włosy wyglądał na bardziej matowe, a możemy też uzyskać efekt połysku. Efekt powinien utrzymać się do kilku godzin. Ty, co wyróżnia pastę spośród kosmetyków modelujących, jest to, że nie skleja włosów, nie obciąża ich (nieumiejętne użycie innych preparatów może spowodować, że kosmyki, zwłaszcza u nasady, będą wyglądać na tłuste), za to zapewnia naturalny wygląd. Pamiętajmy jednak, że kosmetyki do stylizacji włosów wymagają przetestowania. To, że u kogoś sprawdzi się dany produkt, nie znaczy, że podobny efekt da u nas. Stylizację należy dopasować do indywidualnych preferencji włosa, ich porowatości, długości, obojętności, grubości i podatności na zniszczenia.

Guma do włosów

Kolejnym produktem będącym alternatywą dla żeli, są gumy do włosów, które charakteryzują się tym, że chociaż modelują fryzurę, nie usztywniają jej. Innymi słowy, liczy się tu lekkość oraz naturalny efekt, który może przypaść do gustu posiadaczom zarówno krótkich, jak i długich włosów. Dyskretny efekt ułożonych włosów może przypaść do gustu tym, którzy do tej pory stronili od stylizacji.

Pamiętać o pielęgnacji!

Musimy pamiętać, że nieodpowiednia stylizacja, nawet jeśli używamy dobrych jakościowo produktów, może osłabiać włosy, a w dalszej konsekwencji przyczyniać się od ich niszczenia. Włosy stylizujmy na wyjątkowe okazje oraz nie bagatelizujmy aspektu pielęgnacji, zwłaszcza jeśli mówimy o skórze głowy. Jeśli często stylizujemy włosy, nie zapominajmy, by raz w tygodniu wykonać peeling głowy celem pozbycia się resztek kosmetyków stylizujących. Nawilżajmy włosy i odżywiajmy je zwłaszcza na końcówkach, a przede wszystkim, co jakiś czas dajmy im odpocząć – róbmy sobie przerwy od prostownic, kosmetyków utrwalających i modelujących, od ciągłego rozczesywania włosów. W ten sposób uzyskamy balans między działaniami mającymi zapewnić zdrowie włosów a działaniami mającymi je zdyscyplinować.

 

Artykuł sponsorowany