Torebka czy damski plecak do pracy - co wybrać?

Piątek, 23 Luty 2024
Klasyczne, skórzane torby damskie, takie jak elegancka shopperka, czy poręczna aktówka, to akcesoria, które najbardziej kojarzą się z pracowniczym dresscodem. W ostatnim czasie na popularności zyskał jednak mniej typowy dodatek, jakim jest skórzany plecak damski. Jest to akcesorium, które możemy dostać w przeróżnych wariacjach, stylach i kolorach – to także plecaki damskie w wersji klasycznej i eleganckiej, nienaruszającej biurowego dresscode’u. Czy jednak wypada założyć taki dodatek do pracy? Czy nie narazi to nas na śmieszność?

Diabeł tkwi w szczegółach – dopasuj akcesorium do stroju

Dobrze dobrany garnitur, skórzany plecak damski i szpilki sprawią, że będziesz wyglądać bardzo profesjonalnie i na miejscu. Tak samo cygaretki w połączeniu z elegancką kremową koszulą, dopełnione akcesorium w postaci plecaka, doskonale się zaprezentują i wizualnie dodadzą Ci klasy oraz powagi. Odradzamy jednak łączenie go ze zwiewnymi sukienkami czy garsonkami – przy nich lepiej sprawdzą się skórzane torby damskie. Pamiętaj, że odpowiednio wystylizowany plecak damski to akcesorium, które optycznie doda Ci siły i profesjonalizmu.

Co więcej, jeśli chodzi o wygodę i zdrowie kręgosłupa, to plecaki, w porównaniu z torebkami, wychodzą na prowadzenie. Rozkładają one ciężar na oba ramiona, dzięki czemu, w przeciwieństwie do torebek, nie prowadzą do napięcia mięśni i problemów z postawą. Co więcej, plecaki damskie zazwyczaj zaprojektowane są tak, aby redukować nacisk na plecy i odcinek lędźwiowy, dzięki czemu ich użytkowanie jest neutralne dla Twojego kręgosłupa.

Elegancki kuferek i ponadczasowa bagietka, czyli klasyka do pracy

Najbardziej popularnym i tradycyjnym dodatkiem do pracy są ekskluzywne torebki damskie skórzane o klasycznym kroju. Businesswoman zazwyczaj decydują się na poręczne aktówki ze specjalną kieszenią na laptopa, czy obszerne kuferki, które pomieszczą tablet, kosmetyczkę i najnowsze wydanie Vogue. Skórzane torby damskie mają tę przewagę nad plecakami, że będą pasowały do większej ilości stylizacji. Taka torebka doskonale będzie wyglądała zarówno w towarzystwie zwiewnej sukienki, jak i zestawiona z eleganckim garniturem.

Skórzany plecak damski to póki co mniej popularna opcja do pracy, niż tradycyjna torebka, jednak bardzo prawdopodobne, że w najbliższej przyszłości będzie się to zmieniać. Na pokazach mody najbardziej znanych projektantów oraz na okładkach magazynów z branży fashion, możemy zaobserwować wyraźny wzrost popularności tego akcesorium.