Jak ubrać się na wideokonferencję?

Czwartek, 9 Kwiecień 2020
Pandemia COVID-19 diametralnie zmieniła codzienność. Wiele z nas z dnia na dzień zaczęło pracować w domu. Przestawienie się na home office nie jest łatwe. Z pewnością jednak pomaga w tym… strój! Odpowiednia stylizacja pozwala mocniej skupić się na pracy. Podpowiadamy, jak ubrać się do biura pod okiem kamery. Radzimy, co włożyć na wideokonferencję.

Po pierwsze – włóż eleganckie ubrania i zrób makijaż

Masz problemy ze znalezieniem motywacji do pracy w domu? W osiągnięciu pełnej wydajności z pewnością pomogą Ci codzienne przyzwyczajenia. Największym błędem popełnianym przez osoby, które zaczynają swoją przygodę z home office, jest praca w piżamie albo rozciągniętym dresie. Pamiętaj – jeśli masz pracować efektywnie, musisz poczuć się tak, jak w biurze. Dbaj o to, by codziennie wstać na długi czas przed rozpoczęciem aktywności zawodowej i przejść przez wszystkie poranne rytuały – kąpiel, makijaż i dobieranie stylizacji. To ważne, nawet jeśli nie spotykasz się z klientami.

Jak ubrać się na wideokonferencję?

Potraktuj wideokonferencję tak, jakbyś rozmawiała z klientem lub współpracownikiem twarzą w twarz. Koniecznie włóż strój odpowiadający randze zajmowanego przez siebie stanowiska. Jeśli wymaga ono oficjalnej stylizacji, oprócz koszuli, załóż też spodnie w kant lub spódnicę (zdecydowanie odradzamy pracę w eleganckiej górze i dresach) – nigdy nie możesz mieć pewności, czy w czasie rozmowy nie będziesz musiała wstać. Jeśli natomiast na co dzień nosisz do pracy smart casualowe looki, połącz wygodne biznesowe spodnie z materiału i bawełnianą basicową bluzkę. Całość dopełnij subtelną biżuterią.

Wzory, których nie lubi oko kamery

Nie wszystkie barwy i wzory dobrze wyglądają na monitorze. Problematyczne są szczególnie drobne printy, takie jak krateczka, kropki czy pepitka. Mały deseń, widziany na ekranie w ruchu, zaczyna migotać w oczach. Podobnie może stać się z wielobarwnymi ubraniami. Dlatego na wideokonferencję wkładaj przede wszystkim odzież w jednolitej kolorystyce. Jeśli zdecydujesz się na deseń, wybieraj nadruk w dużym rozmiarze. Warto tutaj dodać, że w oku kamery świetnie wyglądają wszystkie odcienie niebieskiego oraz szarości.